Tańce w obronie edukacji seksualnej

Więzienie za edukację seksualną? Tańczyliśmy przed kurią biskupią w Krakowie w obronie edukacji seksualnej! Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne tańce!

Na wtorkowym posiedzeniu Sejmu, odbyło się pierwsze czytanie projektu nazwanego przewrotnie “Stop pedofilii”. Ustawa jednak nie ma na celu przeciwdziałania pedofilii, a jedynie kneblowanie ust społeczności LGBTQIA oraz edukatorom i edukatorkom seksualnym.

Projekt, przygotowany przez środowiska ultrakatolickie, zakłada penalizację „pochwalania podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej” w związku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką na terenie szkoły”. Takie przestępstwo zagrożone miałoby być karą do 3 lat więzienia. Z brzmienia samego projektu i z jego uzasadnienia wynika, że chodzi o edukację seksualną. 

Warto też przypomnieć stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, w którym podkreślone zostało, że “Pedofilia jest to pociąg erotyczny wobec cech niedojrzałości płciowej, a więc do cielesnych cech dziecięcości. […] Należy podkreślić, że – identycznie jak sama w sobie heteroseksualność – również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci”. Nie ma naszej zgody na pełne uprzedzeń, błędów i indoktrynacji inicjatywy w polskim parlamencie. 

Dlatego w środę, 16 października, o godzinie 18:00 zaprosiliśmy i zaprosiłyśmy pod Pałac Biskupi (ul. Franciszkańska 3) na wspólny taniec za wiedzą, rzetelną edukacją i różnorodnością. Dlaczego? Bo chcieliśmy pokazać, że pomimo pełnych nienawiści i uprzedzeń inicjatyw – jesteśmy tutaj, żyjemy i będziemy tańczyć!

Galeria zdjęć na Facebooku