Podczas Festiwalu Queerowy Maj czekają nas wydarzenia jakich mało! W tym roku szczególnie podkreślic chcemy obecność osób interpłciowych w naszej społeczności i kulturze jaką tworzą. Dlatego przygotowałyśmy i przygotowaliśmy dla Was dwa jedyne w swoim rodzaju wydarzenia!

‘Ponyboi’ to absolutny ewenement – krótki metraż Rivera Gallo, gdzie po raz pierwszy wyoutowana osoba interpłciowa wyreżyserowała i zagrała w filmie fabularnym. River to zarówno reżyser, aktor, jak i aktywista intersex – jego Ponyboi objechał już festiwale filmowe, a 16 maja po raz pierwszy pokażemy go w Polsce! Ten film to nie tylko historia miłości i samoakceptacji – zachwycająca warstwa wizualna to prawdziwy eye candy, musicie to zobaczyć!

A 19 maja zapraszamy was do wniknięcia w jeszcze bardziej intymny świat osób inter: obejrzymy razem My Own Wings/Moje Własne Skrzydła, które wyrastają z pleców ludzi od Panamy po Rosję. Wnikniemy razem w intymny świat gry świateł, twarzy wyłaniających się z ciemności i odwagi, jaką odznaczyli się bohaterowie zdjęć. Wszystkich ich łączy kilka cech – interpłciowość, niechęć ze strony społeczeństwa, strach. Zaprezentowany cykl to zdjęcia Katii Repiny, artystki urodzonej w Moskwie. W 2009 studiowała fotoreportaż i kręcenie dokumentów w Barcelonie. Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie pracuje nad projektami dokumentującymi problemy związane z płcią, tożsamością i seksualnością. Jest członkinią kolektywu Brooklyn Filmmakers Collective. Jej wystawa „My Own Wings” prezentowana była już w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii i Birmie. W tym roku została nominowana do nagrody World Press Photo Joop Swart Masterclass. Wydarzenie organizowane we współpracy z Fundacją Nośna i Warsztatem.

Sama wystawa otwarta będzie w kolejnych dniach trwania festiwalu w godzinach 17-20.

Zapraszamy!

This project was funded by the European Union’s Rights, Equality and Citizenship Programme (2014-2020) under grant agreement No 777268.