Queerowy Maj to także odpowiedzialność

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju zdecydowałyśmy o ograniczeniu wszelkich działań w najbliższych miesiącach, mogących narazić Was na pewne ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wszelkie konsekwencje z tym związane. Zarówno Marsz Równości i Festiwal Queerowy Maj gromadzą wiele osób, co przy obecnych zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia i innych instytucji, związanych z ochroną zdrowia może sprzyjać szerzeniu się zakażenia. Nie chcemy tego! Dlatego planowany na 23 maja Marsz Równości zostanie przeniesiony na drugą połowę roku.

Krakowski Marsz Równości przechodzi ulicami miasta od 2004 roku, ostatni, w 2019, zgromadził ponad 10 tys. osób. Wydarzenie odbywa się od wielu lat jak najbliżej Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homo-, Bi- i Transfobii, obchodzonego 17 maja. Ale Queerowy Maj to nie tylko Marsz Równości, ale także odbywający się wtedy największy i najstarszy w Polsce Festiwal kultury queer.

Tegoroczny Marsz Równości zaplanowany był na 23 maja, przygotowania szły pełną parą. Czy to oznacza, że w maju nic się nie odbędzie? Zapewniamy, że obserwujemy sytuację epidemiologiczną na bieżąco i przygotowujemy masę wydarzeń “online”. Zapraszamy też na queerową kwarantannę, czyli queerantannę, grupę na Facebooku o takiej nazwie, w której lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe, a także osoby sojusznicze mogą znaleźć towarzystwo i pomysły na wspólne spędzanie czasu.

Dla nas Queerowy Maj to także odpowiedzialność – za Was i za nas, za Wasze zdrowie, dobrostan, przyszłość. Za najlepszą zabawę w roku, za imprezy, których długo nie zapomnicie. I za najbardziej przegięty, błyszczący, kolorowy i taneczny Marsz Równości. Do zobaczenia online!