Krakowski Marsz Równości przejdzie ulicami miasta już 18. maja i jak zapowiadają osoby organizujące wydarzenie, Stowarzyszenie Queerowy Maj, będzie tajemniczo, ale i wspólnotowo!

“Ciągle w drodze – do równości i akceptacji, ciągle w ruchu – ku świetle i dobru. Pojawimy się jak kwiat paproci, na jeden blask słońca, już 18 maja, chodź z nami” – czytamy w opisie wydarzenia, które w niedzielę pojawiło się w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że po dwóch pandemiczno-sierpniowych latach, w 2022 i 2023 roku krakowski Marsz Równości ponownie odbył się w maju – jak najbliżej Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homo-, Bi-, Trans- i Interfobii, obchodzonego od lat 90. 17 maja, na pamiątkę wykreślenia homoseksualności przez WHO z listy chorób. W zeszłym roku na mapę krakowskich wydarzeń powrócił też Festiwal Queerowy Maj, a wraz z nim 16 różnorodnych, społecznościowych wydarzeń. Społeczność i wspólnotowość będą ważne i w tym roku, chociaż Queerowy Maj jak zawsze podkreśla, że nie zabraknie dobrej zabawy i widocznego, kolorowego, głośnego wydarzenia. Stowarzyszenie zachęca do śledzenia mediów społecznościowych, gdzie już niebawem więcej informacji.

Organizatorzy zachęcają też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/322342976961584

oraz wsparcia zrzutki na rzecz wydarzenia:

https://zrzutka.pl/apvgbp

Stowarzyszenie Queerowy Maj powstało w listopadzie 2015 roku, wywodzi się z nieformalnego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Queerowy Maj i Marszu Równości, który działał od 2008 roku. Organizacja prowadzi działania przeciwdziałające dyskryminacji i wykluczeniom ze względu na płeć́, orientację seksualną, tożsamość́ i ekspresję płciową, a także inne przesłanki, poprzez organizację dostępnych dla wszystkich wydarzeń́ kulturalnych oraz prowadzenie działalności edukacyjno-rzeczniczej, głównie lokalnie.